VRBA Labs
SITE LOADING

Ako motivujeme deti k spoznávaniu Slovenska prostredníctvom AR aplikácie?

ZADÁVATEĽ

COOP Jednota je najstarším obchodným systémom na Slovensku. Od jej založenia v roku 1845 sa vyprofilovala na tradičný moderný maloobchod, ktorý si už dlhoročne udržiava pozíciu kľúčového predajcu potravín na Slovensku s najvyšším podielom slovenských potravín na pultoch.

VÝZVA

Ako motivovať deti a ich rodičov k spoznávaniu krás Slovenska? Spoločnosť COOP Jednota za týmto účelom v rámci svojej rozsiahlej marketingovej kampane spustila predaj zberateľského nálepkového albumu Malí Výletníci.
Cieľom našej spolupráce bolo podporiť predaj albumu prostredníctvom AR technológií.

VÝSLEDKY ZA AUGUST – OKTÓBER 2021
NÁŠ PÔVODNÝ NÁVRH

Témou albumu Malí Výletníci sú zaujímavé miesta Slovenska, ktorými deti prevedú postavy baču a honelníka. V prvotnom návrhu sme sa zamerali na vytvorenie unikátnej animácie v rozšírenej realite pre každé z miest v albume. Animácia by sa prostredníctvom nami vytvorenej aplikácie spustila pri návšteve každého z týchto miest. Deti by si tak vypočuli zaujímavosti o známych slovenských lokalitách od samotného baču priamo na mieste. Prvotný návrh sme z dôvodu obmedzeného rozpočtu nerealizovali.

VÝSLEDOK – UNIKÁTNA AR APLIKÁCIA

Ciele projektu sme však úspešne naplnili vytvorením na slovenskom trhu unikátnej marketingovej AR aplikácie. Aplikácia je určená pre deti od 6 do 12 rokov a obsahuje interaktívnu mapu so zaujímavými miestami Slovenska a AR animáciu baču, ktorého deti nájdu vo svojom mobilnom zariadení kdekoľvek na svete.